OneDrive for Business je z pohľadu používania iný ako voľne dostupný OneDrive. Prvý je súčasťou predplatného Office 365 alebo SharePoint 2013. Druhý je voľne dostupný po registrácii a vytvorení Microsoft konta. Každý kto si vytvorí emailovú schránku napr. na Outlook.com alebo Hotmail.com získava aj OneDrive. Ten okrem emailu obsahuje aj kontakty, kalendár, Office online na základnú úpravu dokumentov a samozrejme 15 GB ukladací priestor na súbory, fotografie a pod. OneDrive for Business má väčší ukladací priestor, až 1 TB a prostredie vyzerá ako SharePoint 2013. Podobne sa aj používa. V nasledujúcom popise a na obrázkoch si to pozriete.

OneDrive for Business

OneDrive for Business nájdete po prihlásení sa k portálu Office 365 alebo SharePoint 2013 v hornom menu.

OneDrive_for_Business1

Po kliknutí na OneDrive sa zobrazí ukladací priestor, kde vľavo sú odkazy na Dokumenty, Naposledy použité a pod. V hlavnej časti okna sa zobrazujú priečinky a súbory (ak ste ich tam uložili).

OneDrive_for_Business2

Nové súbory môžete vytvoriť príslušným príkazom, ale aj nahrať z počítača alebo ich synchronizovať.

OneDrive_for_Business3

Vo OneDrive for Business môžete využívať aj pás s nástrojmi aký poznáte zo SharePoint 2013.

OneDrive_for_Business4

Taktiež môžete pridať aj základné aplikácie cez Obsah lokality. K dispozícii sú: Knižnica dokumentov, Accessová aplikácia, Importovať tabuľkový hárok a Poštová schránka lokality.

OneDrive_for_Business5

OneDrive for Business zvoľte vtedy ak súbory nepotrebujete veľmi zdieľať s pracovným tímom. Využitie je podobné ako bežný priečinok Moje dokumenty. Ale rozdiel je v tom, že súbory v cloude máte k dispozícii po prihlásení sa kdekoľvek. Ak potrebujete viac tímových nástrojov, tak súbor uložte do knižnice v tímovej lokalite na SharePoint. Cez prieskumníka môžete súbory z OneDrive for Business presunúť aj do knižnice v tímovej lokalite.

OneDrive

OneDrive je dostupný bezplatne a jeho prostredie nepripomína SharePoint 2013. Vľavo sú odkazy na súbory, najnovšie, fotografie atď. Vpravo sa môžu zobrazovať informácie o súboroch / priečinkoch. V hornej časti sú príkazy na prácu so súbormi a priečinkami.

OneDrive_for_Business6

V hornej časti je možnosť zvoliť si aplikáciu z Office online, ale aj poštu, kalendár a kontakty. Tie potrebujete aj v prípade, že chcete synchronizovať mobilný telefón s Windows Phone 8.1 a Outlookom v počítači. Rovnakým spôsobom to menu funguje aj vo OneDrive for Business.

OneDrive_for_Business7

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Cloud sa stáva kľúčovým pre inovácie

Cloud computing tradične láka firmy najmä rýchlo dostupnými a škálovateľnými zdrojmi či stratou starostí s obstarávaním infraštruktúry a jej prevádzkou.  A predsa sa na Slovensku cloud vo firmách veľmi neujal. Hlavným dôvodom môže byť štruktúra našej ekonomiky. Kým živnostníci a malé firmy si cloud obľúbili na ukladanie súborov, komunikáciu, aj rôzne malo-podnikové aplikácie, väčšinu našej ekonomiky tvorí hŕstka veľkých podnikov a tie

Informatici môžu uvažovať ekologicky najmä presunom do cloudu

Pri diskusii o klimatických zmenách a úspore energie sme zvyknutí debatovať o uhlí, automobilovej doprave či recyklácii odpadu. Dátové centrá však dnes podľa odhadov spotrebujú až 4 % celosvetovej energie a toto číslo sa rapídne zvyšuje. Veľa aplikácií a dát leží v počítačoch málo či vôbec nepoužívaných, mnoho IT pojektov je motivovaných len spontánnym nadšením pre

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,