OneDrive for Business je z pohľadu používania iný ako voľne dostupný OneDrive. Prvý je súčasťou predplatného Office 365 alebo SharePoint 2013. Druhý je voľne dostupný po registrácii a vytvorení Microsoft konta. Každý kto si vytvorí emailovú schránku napr. na Outlook.com alebo Hotmail.com získava aj OneDrive. Ten okrem emailu obsahuje aj kontakty, kalendár, Office online na základnú úpravu dokumentov a samozrejme 15 GB ukladací priestor na súbory, fotografie a pod. OneDrive for Business má väčší ukladací priestor, až 1 TB a prostredie vyzerá ako SharePoint 2013. Podobne sa aj používa. V nasledujúcom popise a na obrázkoch si to pozriete.

OneDrive for Business

OneDrive for Business nájdete po prihlásení sa k portálu Office 365 alebo SharePoint 2013 v hornom menu.

OneDrive_for_Business1

Po kliknutí na OneDrive sa zobrazí ukladací priestor, kde vľavo sú odkazy na Dokumenty, Naposledy použité a pod. V hlavnej časti okna sa zobrazujú priečinky a súbory (ak ste ich tam uložili).

OneDrive_for_Business2

Nové súbory môžete vytvoriť príslušným príkazom, ale aj nahrať z počítača alebo ich synchronizovať.

OneDrive_for_Business3

Vo OneDrive for Business môžete využívať aj pás s nástrojmi aký poznáte zo SharePoint 2013.

OneDrive_for_Business4

Taktiež môžete pridať aj základné aplikácie cez Obsah lokality. K dispozícii sú: Knižnica dokumentov, Accessová aplikácia, Importovať tabuľkový hárok a Poštová schránka lokality.

OneDrive_for_Business5

OneDrive for Business zvoľte vtedy ak súbory nepotrebujete veľmi zdieľať s pracovným tímom. Využitie je podobné ako bežný priečinok Moje dokumenty. Ale rozdiel je v tom, že súbory v cloude máte k dispozícii po prihlásení sa kdekoľvek. Ak potrebujete viac tímových nástrojov, tak súbor uložte do knižnice v tímovej lokalite na SharePoint. Cez prieskumníka môžete súbory z OneDrive for Business presunúť aj do knižnice v tímovej lokalite.

OneDrive

OneDrive je dostupný bezplatne a jeho prostredie nepripomína SharePoint 2013. Vľavo sú odkazy na súbory, najnovšie, fotografie atď. Vpravo sa môžu zobrazovať informácie o súboroch / priečinkoch. V hornej časti sú príkazy na prácu so súbormi a priečinkami.

OneDrive_for_Business6

V hornej časti je možnosť zvoliť si aplikáciu z Office online, ale aj poštu, kalendár a kontakty. Tie potrebujete aj v prípade, že chcete synchronizovať mobilný telefón s Windows Phone 8.1 a Outlookom v počítači. Rovnakým spôsobom to menu funguje aj vo OneDrive for Business.

OneDrive_for_Business7

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli

Pri migrácii do cloudu spôsobom „jedna k jednej“ zbytočne platíte za vzduch

Ak niekto presúva lokálne servery do cloudu v nezmenenej výpočtovej konfigurácii, zbytočne si svoj pobyt tam prepláca. V cloude sa totiž servery škálujú inak, na ten istý výkon potrebujete podstatne menej výpočtových zdrojov. Získať rovnaký výkon z menších serverov je pritom len jedným z viacerých spôsobov, ako sa dá v cloude ušetriť. Servery sú vo