Panel rýchly prístup je v Microsoft Office dostupný od verzie 2007. Nachádza sa v každej aplikácii a obsahuje tlačidlá často používaných príkazov. Zvyčajne sú tam uložiť, späť, opakovať, ale podľa typu aplikácie tam môžu byť aj ďalšie. Panel rýchly prístup sa zobrazuje v ľavej hornej časti aplikácie nad pásom s nástrojmi, ale je možné ho premiestniť aj pod pás s nástrojmi. Tlačidlá príkazov sa dajú pridať výberom z predpripraveného zoznamu, priamo z pásu nástrojov ale aj cez možnosti aplikácie. Zjednoduší Vám to prácu s často používanými príkazmi, ktoré máte hneď k dispozícii a nemusíte sa prepínať medzi jednotlivými pásmi nástrojov. Rovnako to využijete aj pri makrách, ktoré chcete spúšťať pomocou tlačidla. V každej Office aplikácii panel rýchly prístup nastavujete samostatne. Všetky postupy popíšem v nasledujúcom texte.

Panel rýchly prístup – výber zo zoznamu

Panel rýchly prístup môžete upraviť výberom zo zoznamu najdôležitejších príkazov. Spustite Office aplikáciu, v ktorej chcete prispôsobiť panel rýchly prístup. V hornej časti kliknite na šípku rozbaľovacieho zoznamu a kliknutím pridajte príkaz, ktorý potrebujete.

Ponuka Word 2013

panel_rychly_pristup1

Ponuka Excel 2013

panel_rychly_pristup2

Ponuka PowerPoint 2013

panel_rychly_pristup3

Panel rýchly prístup – pridanie priamo z pásu s nástrojmi

Príkaz na tento panel môžete pridať aj tak, že kliknete na požadované tlačidlo na páse s nástrojmi pravým tlačidlom myši a zvolíte Pridať na panel s nástrojmi Rýchly prístup. Tlačidlo pridaného príkazu sa zobrazí ako posledné v poradí tlačidiel na paneli.

panel_rychly_pristup4

Odobrať ho môžete pravým tlačidlom myši, kde zvolíte príkaz Odstrániť z panela s nástrojmi Rýchly prístup.

panel_rychly_pristup5

Panel rýchly prístup – možnosti aplikácie

V určitých prípadoch je potrebné na dokončenie pracovnej úlohy použiť príkaz, ktorý sa nenachádza na páse s nástrojmi. Vtedy je potrebné pridať ho v okneMožnosti aplikácie. Okno zobrazíte  v rozbaľovacom zozname na paneli rýchly prístup príkazom Ďalšie príkazy. Spraviť sa to dá aj cez pravé tlačidlo myši kde zvolíte príkaz Prispôsobiť panel s nástrojmi Rýchly prístup. Zobrazí sa okno možností aplikácie, kde vyberáte oblasť výberu príkazov na ľavej strane. TlačidlomPridať doplníte označený príkaz na pravú stranu a potom sa zobrazí na paneli rýchly prístup. Poradie príkazov meníte šípkami hore/dolu. Odobrať ho môžete po označení príkazom Odstrániť.

panel_rychly_pristup6

Nastavenia môžete povoliť pre všetky dokumenty / tabuľky / prezentácie … alebo len pre aktuálne otvorený súbor. Taktiež ich môžete exportovať a následne v inom počítači importovať. Zmeny sa dajú aj Obnoviť do pôvodného stavu. Zaklikávacím políčkom môžete panel zobraziť pod pásom s nástrojmi.

panel_rychly_pristup7

Panel rýchly prístup po vhodnej úprave môže zjednodušiť a zrýchliť prácu, nakoľko budete mať všetky často a pravidelne používané príkazy z jednotlivých pásov z nástrojmi zoskupené na jednom mieste a rýchlo dostupné.

Autor: Peter Belko


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,

Stali sme sa víťazom ceny Microsoft Country Partner of the Year 2019

The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom. Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli

Pri migrácii do cloudu spôsobom „jedna k jednej“ zbytočne platíte za vzduch

Ak niekto presúva lokálne servery do cloudu v nezmenenej výpočtovej konfigurácii, zbytočne si svoj pobyt tam prepláca. V cloude sa totiž servery škálujú inak, na ten istý výkon potrebujete podstatne menej výpočtových zdrojov. Získať rovnaký výkon z menších serverov je pritom len jedným z viacerých spôsobov, ako sa dá v cloude ušetriť. Servery sú vo