Migrácie z Lotus Notes do na Microsoft Exchange alebo Exchange Online trvajú vo väčších organizáciách určitý čas, počas ktorého je nutné zabezpečiť koexistenciu týchto dvoch systémov. To nie je jednoduchá úloha, pretože Notes a Exchange sú veľmi odlišné a neboli navrhnuté na vzájomnú spoluprácu. Jediná možnosť je použiť nástroj tretej strany, napríklad Notes Migrator | CMT od spoločnosti Binary Tree.

Notes Migrator | CMT je najkomplexnejší dostupný softvér na migráciu z IBM Notes a Domino do prostredia Exchange Online v Microsoft Office 365.

Notes Migrator | CMT slúži na migráciu obsahu poštových schránok, ako aj serverových a lokálnych archívov z Domino 7, 8.5 alebo 9 do poštových schránok, lokálnych archívov alebo archívnych poštových schránok v Exchange 2016, 2013, 2010 alebo Exchange Online v Office 365. Taktiež zabezpečuje koexistenciu týchto dvoch systémov.

Jeho súčasťou je aj konzola Enterprise Migration Manager (EMM), ktorá poskytuje centrálny dashboard na manažovanie celej migrácie z IBM Notes do Exchange. Umožňuje plánovať a vytvárať používateľov, monitorovať stav migrácie a konfigurovať akcie, ktoré sa majú vykonať pred alebo po migrácii.

Spoločnosť exe je od roku 2017 partnerom Binary Tree.

Spoločnosť Binary Tree sa venuje riešeniam na migráciu z IBM Notes do Exchange už od roku 1993 a jej softvér predstavuje v tejto oblasti absolútnu špičku, o čom svedčí aj fakt, že je výhradným dodávateľom softvéru na migráciu z Notes do Office 365 pre samotnú spoločnosť Microsoft.


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Úspešná adopčná kampaň v spoločnosti Slovnaft

Rýchla, jednoduchá a efektívna komunikácia v organizácií je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Či už ide o zákazníkov, partnerov alebo kolegov navzájom, dôležité je dozvedieť sa potrebné informácie včas, jednoducho ich šíriť medzi relevantné osoby, mať možnosť tvoriť tímy, kreovať, participovať na spoločných stretnutiach atď. Moderné technológie nám umožňujú zjednodušiť pracovné procesy, preto je dôležité, aby ich firmy skutočne

Automatizácia ohrozí na našom pracovnom trhu predovšetkým ženy

Je množstvo štúdií o dopadoch digitalizácie a umelej inteligencie na slovenský pracovný trh. Známa je napríklad tá od McKinsey ktorá bije na poplach, že sa musíme naučiť lepšie využívať digitálne technológie.  Najviac však zarezonoval materiál OECD, ktorý umiestnil Slovensko na úplne prvú priečku v ohrození pracovných miest automatizáciou spomedzi rozvinutých krajín, kvôli silnému strojárskemu sektoru

Cloud sa stáva kľúčovým pre inovácie

Cloud computing tradične láka firmy najmä rýchlo dostupnými a škálovateľnými zdrojmi či stratou starostí s obstarávaním infraštruktúry a jej prevádzkou.  A predsa sa na Slovensku cloud vo firmách veľmi neujal. Hlavným dôvodom môže byť štruktúra našej ekonomiky. Kým živnostníci a malé firmy si cloud obľúbili na ukladanie súborov, komunikáciu, aj rôzne malo-podnikové aplikácie, väčšinu našej ekonomiky tvorí hŕstka veľkých podnikov a tie