The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom.

Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli globálnej konkurencie pozostávajúcej zo špičkových Microsoft partnerov, bola práve naša spoločnosť ocenená za excelentný výkon v inováciách a implementácií zákazníckych riešení, založených na technológií Microsoftu.

Ocenenia boli prezentované v niekoľkých kategóriách a víťazi jednotlivých kategórií boli vybraní z viac ako 2 900 účastníkov zo 115-tich krajín celého sveta. Spoločnosť exe, a.s. bola ocenená za poskytovanie prvotriednych riešení a služieb, ako aj za excelentné dcérske zastúpenie na Slovensku.

Ocenenie sme získali vďaka neustálemu prívalu nových nápadov a originálnych riešení, ktoré ako partner spoločnosti Microsoft vyvíjame, ako aj za riadenie spokojnosti aktuálnych zákazníkova získavanie nových.

Praktickým príkladom je náš inovatívny projekt pre spoločnosť  ZSE Energia, a.s. (ďalej ZSE), v rámci ktorého sme vyvinuli integrované dynamické riešenie na podporu elektromobility na Slovensku. Verejné nabíjacie stanice tvoria základný stavebný kameň elektromobility, preto sme pre ZSE navrhli a implementovali riešenie, ktoré dokáže pokryť všetky digitálne procesy na pozadí, ako registráciu a správu zákazníkov, výpočty hodnoty nabíjania, či fakturáciu.

“Je nám cťou vyhlásiť slovenskú spoločnosť exe, a.s. ako víťaza ocenenia Microsoft Partner of the year,” povedala Gavriella Schuster, corporate vice president, One Commercial Partner, Microsoft Corp. “exe, a.s. je príkladným partnerom našej spoločnosti, s pozoruhodnými odbornými znalosťami a inovátorským prístupom, ktoré pomáhajú klientom dosiahnuť ich ciele.”


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Úspešná adopčná kampaň v spoločnosti Slovnaft

Rýchla, jednoduchá a efektívna komunikácia v organizácií je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Či už ide o zákazníkov, partnerov alebo kolegov navzájom, dôležité je dozvedieť sa potrebné informácie včas, jednoducho ich šíriť medzi relevantné osoby, mať možnosť tvoriť tímy, kreovať, participovať na spoločných stretnutiach atď. Moderné technológie nám umožňujú zjednodušiť pracovné procesy, preto je dôležité, aby ich firmy skutočne

Automatizácia ohrozí na našom pracovnom trhu predovšetkým ženy

Je množstvo štúdií o dopadoch digitalizácie a umelej inteligencie na slovenský pracovný trh. Známa je napríklad tá od McKinsey ktorá bije na poplach, že sa musíme naučiť lepšie využívať digitálne technológie.  Najviac však zarezonoval materiál OECD, ktorý umiestnil Slovensko na úplne prvú priečku v ohrození pracovných miest automatizáciou spomedzi rozvinutých krajín, kvôli silnému strojárskemu sektoru

Cloud sa stáva kľúčovým pre inovácie

Cloud computing tradične láka firmy najmä rýchlo dostupnými a škálovateľnými zdrojmi či stratou starostí s obstarávaním infraštruktúry a jej prevádzkou.  A predsa sa na Slovensku cloud vo firmách veľmi neujal. Hlavným dôvodom môže byť štruktúra našej ekonomiky. Kým živnostníci a malé firmy si cloud obľúbili na ukladanie súborov, komunikáciu, aj rôzne malo-podnikové aplikácie, väčšinu našej ekonomiky tvorí hŕstka veľkých podnikov a tie