The Microsoft Partner of the Year Award oceňuje partnerov spoločnosti Microsoft z rôznych krajín, ktorí za posledný rok vyvinuli a dodávali vynikajúce Microsoft riešenia a preukázali špičkové obchodné zastúpenie v poskytovaní Microsoft riešení svojim zákazníkom.

Spoločnosť exe, a.s. získala 6. júna tohto roku prestížne ocenenie ako víťaz Microsoft Country Partner of the Year. Na poli globálnej konkurencie pozostávajúcej zo špičkových Microsoft partnerov, bola práve naša spoločnosť ocenená za excelentný výkon v inováciách a implementácií zákazníckych riešení, založených na technológií Microsoftu.

Ocenenia boli prezentované v niekoľkých kategóriách a víťazi jednotlivých kategórií boli vybraní z viac ako 2 900 účastníkov zo 115-tich krajín celého sveta. Spoločnosť exe, a.s. bola ocenená za poskytovanie prvotriednych riešení a služieb, ako aj za excelentné dcérske zastúpenie na Slovensku.

Ocenenie sme získali vďaka neustálemu prívalu nových nápadov a originálnych riešení, ktoré ako partner spoločnosti Microsoft vyvíjame, ako aj za riadenie spokojnosti aktuálnych zákazníkova získavanie nových.

Praktickým príkladom je náš inovatívny projekt pre spoločnosť  ZSE Energia, a.s. (ďalej ZSE), v rámci ktorého sme vyvinuli integrované dynamické riešenie na podporu elektromobility na Slovensku. Verejné nabíjacie stanice tvoria základný stavebný kameň elektromobility, preto sme pre ZSE navrhli a implementovali riešenie, ktoré dokáže pokryť všetky digitálne procesy na pozadí, ako registráciu a správu zákazníkov, výpočty hodnoty nabíjania, či fakturáciu.

“Je nám cťou vyhlásiť slovenskú spoločnosť exe, a.s. ako víťaza ocenenia Microsoft Partner of the year,” povedala Gavriella Schuster, corporate vice president, One Commercial Partner, Microsoft Corp. “exe, a.s. je príkladným partnerom našej spoločnosti, s pozoruhodnými odbornými znalosťami a inovátorským prístupom, ktoré pomáhajú klientom dosiahnuť ich ciele.”


Aktuálne novinky nielen z diania vo firme

Cloud sa stáva kľúčovým pre inovácie

Cloud computing tradične láka firmy najmä rýchlo dostupnými a škálovateľnými zdrojmi či stratou starostí s obstarávaním infraštruktúry a jej prevádzkou.  A predsa sa na Slovensku cloud vo firmách veľmi neujal. Hlavným dôvodom môže byť štruktúra našej ekonomiky. Kým živnostníci a malé firmy si cloud obľúbili na ukladanie súborov, komunikáciu, aj rôzne malo-podnikové aplikácie, väčšinu našej ekonomiky tvorí hŕstka veľkých podnikov a tie

Informatici môžu uvažovať ekologicky najmä presunom do cloudu

Pri diskusii o klimatických zmenách a úspore energie sme zvyknutí debatovať o uhlí, automobilovej doprave či recyklácii odpadu. Dátové centrá však dnes podľa odhadov spotrebujú až 4 % celosvetovej energie a toto číslo sa rapídne zvyšuje. Veľa aplikácií a dát leží v počítačoch málo či vôbec nepoužívaných, mnoho IT pojektov je motivovaných len spontánnym nadšením pre

Na informatiku budúcnosti sa dá pripraviť najmä zjednodušovaním a lepším zabezpečením. Oboje je možné v cloude

Počítače zásadne menia azda všetky stránky našich životov. Medzi výnimky, kde toho veľa zostáva po starom, patrí aspoň v našich končinách paradoxne samotná informatika. Iste, aj u nás sú progresívne firmy, ktoré sa inšpirujú modernými IT riešeniami v zahraničí a je aj veľa takých, ktoré prinášajú vlastné originálne inovácie. Keď však ide o priemernú slovenskú organizáciu,